Byl to jeden z nejvleklejších a nejostřejších sporů, které se v Česku v posledních letech o podobu zákona vedly. O návrhu insolvenční novely, která by mohla dostat z okraje společnosti statisíce předlužených lidí, se debatovalo více než dva roky. Výslednou podobu jí dali až včera poslanci, lidem v exekucích, kterých je v Česku zhruba 860 tisíc, však cestu ven z dluhové spirály příliš neusnadnili.

Padla varianta, že předlužení lidé by měli možnost splácet jen tolik, kolik by zvládli, což by umožnilo oddlužení i nejchudším. Přijatá verze říká, že dlužník musí splatit alespoň třicet procent. Pokud to do pěti let nezvládne, o případném odpuštění jeho dluhů rozhodne soud.

Oproti současné praxi je však mírnější v tom, že dlužník nemusí dopředu prokázat, že na splácení má.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.