Po pěti letech soudních tahanic se ke svému konci blíží jedno z nejkontroverznějších insolvenčních řízení poslední doby. Lounská vagonka Legios nedostala od českobudějovického soudu povolení k reorganizaci. Míří tak do konkurzu a pravděpodobně ji čeká i rozprodej majetku.
Soudce Zdeněk Strnad v sobotu konstatoval, že Legios, dnes už přejmenovaný na Heavy Machinery Services (HMS), během posledního roku "pohřbil v očích soudu veškerou zbylou naději a víru v poctivost jeho skutečných záměrů".
HMS se plánuje odvolat. "Insolvenční soudce Zdeněk Strnad se snaží všemi prostředky, podle všeho i nezákonnými, zabránit věřitelům, aby vyjádřili svůj názor na případnou reorganizaci HMS," říká konsultantka firmy Iva Šachová.
Dvacetistránkový dokument budějovického soudce poměrně podrobně dokumentuje několik let zdržování, nekomunikace a různých právních kliček. A do velké míry i frustraci jak soudce, tak insolvenční správkyně, kteří nebyli schopni s tím nic udělat.
Poslední kapkou byly pro Strnada podezřelé transakce, kterými vedení HMS odpustilo loni v létě svému jedinému zákazníkovi, firmě Legios Loco, desítky milionů korun. A to bez toho, aby o tom firma kohokoliv, soud či správce, informovala.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Byznys podle HN
Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?
Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru