Po pěti letech soudních tahanic se ke svému konci blíží jedno z nejkontroverznějších insolvenčních řízení poslední doby. Lounská vagonka Legios nedostala od českobudějovického soudu povolení k reorganizaci. Míří tak do konkurzu a pravděpodobně ji čeká i rozprodej majetku.

Soudce Zdeněk Strnad v sobotu konstatoval, že Legios, dnes už přejmenovaný na Heavy Machinery Services (HMS), během posledního roku "pohřbil v očích soudu veškerou zbylou naději a víru v poctivost jeho skutečných záměrů".

HMS se plánuje odvolat. "Insolvenční soudce Zdeněk Strnad se snaží všemi prostředky, podle všeho i nezákonnými, zabránit věřitelům, aby vyjádřili svůj názor na případnou reorganizaci HMS," říká konsultantka firmy Iva Šachová.

Dvacetistránkový dokument budějovického soudce poměrně podrobně dokumentuje několik let zdržování, nekomunikace a různých právních kliček. A do velké míry i frustraci jak soudce, tak insolvenční správkyně, kteří nebyli schopni s tím nic udělat.

Poslední kapkou byly pro Strnada podezřelé transakce, kterými vedení HMS odpustilo loni v létě svému jedinému zákazníkovi, firmě Legios Loco, desítky milionů korun. A to bez toho, aby o tom firma kohokoliv, soud či správce, informovala.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.