Když se minulý týden britská premiérka Theresa Mayová snažila v parlamentu prosadit dohodu o podobě brexitu, utrpěla při hlasování tak těžkou porážku, jakou moderní britská historie nepamatuje. Teď chce část poslanců jít ještě dál a odchod Spojeného království z Evropské unie odložit, případně úplně zvrátit. O jejich návrhu bude Dolní sněmovna hlasovat už dnes.

Premiérka Mayová musí rovněž dnes parlamentu předložit nový návrh, jakým způsobem by měla Británie z EU vystoupit. Původní dohodu, kterou vyjednala s unií, poslanci v úterý odmítli skoro dvoutřetinovou většinou hlasů.

Podle všeobecného očekávání Mayová poslancům pošle svůj původní plán brexitu, pouze s mírnými úpravami. "Hlasování nám neřeklo nic o tom, co parlament vlastně chce," poukázala Mayová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.