Součástí reforem indického premiéra Naréndry Módího je vedle modernizace hospodářství i boj s rozsáhlou chudobou. Módího vláda se proto rozhodla, že do roku 2022 postaví kolem 50 milionů dostupných domů pro chudé ve městech i na vesnicích.

Pomoci se sociálním bydlením by v Indii mohla i česká společnost Ekopanely. Ta vyrábí panely pro stavbu domů z lisované slámy na Pardubicku už 20 let. A nyní se je chystá vyrábět a následně z nich domy montovat i přímo v Indii, zemi s 1,3 miliardy obyvatel.

"Obrátila se na nás indická podnikatelka Shriti Pandeyová, která řešila bydlení pro chudé. Hledala, s čím by mohla pracovat, a dostala se až ke slámě," říká Jan Bareš, šéf společnosti Ekopanely. V tuzemsku nyní stojí asi 700 domů tohoto výrobce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.