Přestože při současném nedostatku lidí slibují firmy novým zaměstnancům výhodné podmínky, nepovažují Češi pracovní přestupy za dobré. Časté změny práce si vysvětlují tím, že daný člověk neví, čeho chce vlastně dosáhnout. Nebo také nic neumí, když si práci neudrží déle. Ukazuje to nový průzkum, který koncem ledna provedla pro personální společnost Předvýběr.cz agentura STEM/MARK a který mají HN k dispozici.

Termín "fluktuant", který označuje člověka měnícího často zaměstnání, vnímá negativně 80 procent lidí. "Náš trh práce je málo pružný. Známá je neochota stěhovat se za prací i schopnost lidí říct si o lepší ohodnocení," komentuje výsledek František Boudný, obchodní ředitel firmy Předvýběr.cz. Na druhou stranu to, co si Češi o častých změnách myslí, nevypovídá o tom, jak se ve skutečnosti chovají.

"Zejména v oborech, kde se od zaměstnanců nečekají žádné zvláštní znalosti, je velká skupina těch, kteří mění firmu po několika měsících podle toho, kdo z konkurence nabídne vyšší mzdu," uvádí personalista portálu Profesia Michal Novák v měsíčníku Moderní řízení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.