Rozlehlé souostroví Indonésie, největší na světě, jež se rozprostírá mezi Indickým a Tichým oceánem, láká stále více zahraničních turistů. A to díky svým přírodním krásám, průzračnému moři a historickým památkám. Vláda v Jakartě už před pěti lety schválila plán rozvoje cestovního ruchu, podle něhož má v cílovém letošním roce do Indonésie zavítat alespoň dvacet milionů zahraničních turistů. Tyto plány ale prozatím nemilosrdně maří přírodní apokalypsy.

Prezident Joko Widodo, který nastoupil do úřadu v říjnu 2014, si předsevzal, že nejenom zlepší život téměř 270 milionů Indonésanů, ale současně učiní ze země rozkládající se na více než 17 500 ostrovech a ostrůvcích pravý turistický ráj. Indonésie má podle něj potenciál pro "deset ostrovů Bali".

Vláda proto investuje nemalé sumy hlavně do dopravní infrastruktury, bez jejíhož rozšíření není možné ambiciózní záměry v příjezdové turistice splnit.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.