Italský zákazník od tamního operátora Iliad získá za tarif v hodnotě 204 korun (7,99 eur) vedle neomezeného volání a posílání SMS ještě 50 gigabajtů mobilního internetu. K ceně tohoto balíčku je sice třeba připočíst jednorázový aktivační poplatek v hodnotě 255 korun, i tak ale nabídka Iliadu vychází mnohem výhodněji než srovnatelné balíčky českých operátorů. Tuzemský T-Mobile třeba za neomezený tarif s 60 GB požaduje 2499 korun, tedy šestkrát víc než Iliad.

Zmíněný operátor na italský trh expandoval loni v květnu, kdy doplnil dosavadní trojici operátorů, a hned se postaral o cenovou revoluci. Od června do září svým konkurentům přebral hned tři miliony zákazníků a tradiční lídři trhu, k nimž se počítá místní pobočka Vodafonu či operátor Wind Tre, museli na nástup dravého konkurenta rychle reagovat. Ceny na celém trhu tak podle webu Wired.it poklesly o 20 procent a dosavadní trojice rozjela kampaně, snažící se zákazníky přeběhlé k Iliadu do svých sítí znovu nalákat. Nízkonákladová odnož Vodafonu jménem ho-mobile proto právě takovým přeběhlíkům nabídla neomezený tarif s 50 GB dat za 153 korun (plus aktivační poplatek 255 korun). Podobnou nabídkou kontroval i drobný virtuální operátor Kena mobile.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.