Realitní fond Edulios je bez nemovitostí

Realitní fond Edulios z investiční skupiny Cimex prodal na sklonku loňského roku svou jedinou nemovitost − kancelářskou budovu City West B1 v pražských Stodůlkách. Za 69 milionů eur (1,5 miliardy korun) ji koupil Patria City West Fond, spravovaný Patria investiční společností ze skupiny ČSOB. Administrativní centrum nabízí přibližně 23 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch a sídlí v něm nadnárodní společnosti Bayer, Hyundai či Bisnode. City West B1 je součástí developerského projektu Západní Město, jenž zahrnuje vedle kanceláří také bytové domy, restaurace a další služby pro obyvatele.

Central Group v Praze koupila velký brownfield

Největší rezidenční developer v tuzemsku dokončil svou historicky největší akvizici. Central Group koupila od Pražské správy nemovitostí za nezveřejněnou částku průmyslový areál o velikosti 36 hektarů v Praze-Zličíně, kde původně sídlila společnost Siemens. Developer na místě v budoucnu plánuje postavit bytovou čtvrť s obchody a restauracemi v přízemí doplněnou o občanskou vybavenost. Pozemky přímo navazují na areál po bývalé Tatře Zličín, který je také v majetku Central Group a kde společnost plánuje v letošním roce zahájit výstavbu zhruba 500 bytů.

Unipetrol se přestěhoval do kancelářské budovy Main Point Pankrác

Přibližně čtvrtinu si v pražském administrativním centru Main Point Pankrác pronajala společnost Unipetrol. Ta v rok staré novostavbě obsadila 6500 metrů čtverečních, čímž se zařadila mezi největší kancelářské pronájmy posledního čtvrtletí 2018. Unipetrol dosud sídlil v nedalekém administrativním centru Gemini. Novostavba Main Point Pankrác přesvědčila Unipetrol "nejvýhodnějšími nájemními podmínkami, nadprůměrným počtem parkovacích stání a nízkou energetickou náročností," uvedla poradenská firma BNP Paribas Real Estate, která pomohla pronájem zprostředkovat.

Český realitní fond ZDR koupil svou první nemovitost na Moravě

Developer Lordship na sklonku loňského roku prodal nákupní park Paráda ve Frýdku-Místku realitnímu fondu společnosti ZDR Investments SICAV. Objekt má 5340 metrů čtverečních ploch k pronájmu a je dlouhodobě pronajatý obchodním řetězcům Jena nábytek, dm drogerie, HP Tronic (Datart), Deichmann, Pepco či Sierra sport. Cenu transakce ani jedna ze stran neuvedla. Lordship postavil v Česku celkem tři obchodní centra značky Paráda a všechna je prodal tuzemským investorům. Kromě Frýdku-Místku se Paráda nachází v Hodoníně a v České Lípě.

Developer AFI Europe loni prodal 200 bytů

Společnost AFI Europe loni prodala 200 bytů v pražských projektech Tulipa City u stanice metra Kolbenova a Tulipa Třebešín na rozhraní Žižkova a Strašnic. Developer dále zkolaudoval administrativní centrum AFI Vokovice na Evropské třídě a zahájil výstavbu první komerční budovy v projektu AFI City ve Vysočanech, obojí v Praze.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru