Do vybavení škol dnes již běžně patří počítače, tablety či interaktivní tabule. Patnáct pražských, zejména středních, škol získá již brzy navíc multimediální vybavení, které je na české poměry zcela nezvyklé. Součástí budou například technologie, které jim umožní vyučovat ve virtuální realitě nebo tisknout ve 3D.

"Jádrem učeben bude dotykový ovladač s vestavěným projektorem a 3D kamerou. Ve třídách budou dále instalovány například ovládací 3D stanice pro pedagogy," uvedl pro HN pražský radní pro vzdělávání Vít Šimral (za piráty).

Ve virtuální realitě se podle něj už nyní vyučuje řada odborných předmětů. "Může se použít třeba k prohlídce sluneční soustavy nebo historických budov," říká Šimral. Projekt je součástí vzdělávacího plánu, který byl v Praze zahájen roku 2016 − svůj plán má každý kraj. Uvádí se v něm cíle vzdělávání v regionech nebo programy, na kterých bude pracovat.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.