Projíždět popelářským vozem úzkými ulicemi není jednoduché. Nákladní auto po naložení váží až 27 tun, řidič se musí dobře orientovat v terénu a také umět vycházet s lidmi, protože často řeší problémy s nevhodně zaparkovanými auty. "Chce to hlavně zručnost. Ta práce je ale zábavná a každý den jiná," říká dvaatřicetiletý řidič Tomáš Beka, který právě přivezl komunální odpad na velkou skládku v Benátkách nad Jizerou. U firmy AVE CZ pracuje už osm let, popelářský vůz by ale za kamion nevyměnil.

Řidičů jako on je však dlouhodobě málo, stejně jako závozníků či popelářů − kteří musí denně obsloužit až tisícovku popelnic − a dalších lidí v náročných dělnických profesích. Na nedostatek zaměstnanců si firmy stěžují už třetím rokem, brání jim v ekonomickém růstu. Volají proto po pracovnících z ciziny. S jejich náborem mají ale problémy.

"V současnosti se snažíme nabírat na pozice řidičů popelářských vozů kandidáty z Ukrajiny. S kvalitou jejich práce jsme spokojeni, nicméně administrativní proces jejich nástupu k nám je velmi zdlouhavý a pro všechny strany náročný," potvrzuje mluvčí AVE Pavla Ivácková.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.