Fungování Českých drah může během několika následujících let nabrat zcela nový směr. Vedení společnosti ve spolupráci s ministerstvem dopravy začalo pracovat na proměně struktury celé skupiny. "Na úterní dozorčí radě se budeme zabývat přípravou koncepce, která by měla určit, jak by mohla tato transformace probíhat. Cílem je zefektivnit řízení společnosti," říká předseda dozorčí rady Český drah Petr Moos.

Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) změny ve státním dopravci spustil loni v létě, když skrze řídicí výbor vyměnil členy dozorčí rady Českých drah. Obměněná rada následně na ministrovo přání odvolala tehdejšího ředitele Pavla Krtka a nahradila ho současným šéfem Miroslavem Kupcem.

Dalším krokem má být právě úprava struktury. Jaké změny se ve společnosti odehrají a jak by se mohly přerozdělit funkce ve vedení Českých drah a dceřiných společností, zatím ministerstvo neuvádí. Dalším krokem má být založení pracovní skupiny. "Zabývat se bude strategií, jak efektivně strukturovat skupinu České dráhy. Vše je ale teprve na začátku, výsledek proto zatím nelze odhadnout," říká mluvčí ministerstva dopravy Lenka Rezková.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru