Cestující v metropoli, kteří si zvykli na používání SMS jízdenek, čeká změna. Kromě toho, že esemesky časem nahradí bezkontaktní úhrada jízdného pomocí platebních karet, s největší pravděpodobností přestane číslo 902 06 platit. Právě jeho prostřednictvím si cestující v Praze SMS jízdenky kupují. Hlavní město nyní vybírá nového provozovatele místo firmy Globdata, s níž mu uzavřená smlouva vyprší koncem ledna.

A s novým provozovatelem přijde i nové číslo. To stávající patří právě společnosti Globdata, která je používá pro placení v celé republice. "Pokud bychom číslo předali dopravnímu podniku, museli bychom zákazníky ve zbytku země naučit používat jiné číslo," vysvětluje mluvčí firmy Tomáš Sazima.

Okamžitého zrušení čísla 902 06 se ale cestující zatím obávat nemusí. Kvůli tomu, že ještě není podepsána dohoda s novým provozovatelem, město s firmou Globdata prodlouží smlouvu. Podle náměstka pražského primátora Adama Scheinherra zřejmě na měsíc.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.