Dnes v 15:20 vzlétne z Ostravy letadlo ATR 42 provozované Českými aeroliniemi. O hodinu později přistane v Praze. Tím dopravce tuto poslední a ztrátovou vnitrostátní linku ukončí. Stejně jako u Ostravy nedokázaly ČSA efektivně zaplnit 48místný stroj ani v případě Bratislavy − poslední let ze slovenské metropole má na ruzyňském letišti přistát jen o 25 minut později. Společnost ruší rovněž napojení z Bratislavy do Košic na východním Slovensku. Tři turbovrtulové stroje pak firma vrátí pronajímatelům.

"Přesné výsledky jednotlivých linek nejsou veřejné, nicméně obsazenost na nich byla podprůměrná," řekl mluvčí ČSA Daniel Šabík s tím, že jen letištní poplatky za zpáteční let mezi Prahou a Ostravou činí téměř tisíc korun a vnitrostátní letecká doprava v Česku je navíc zatížena DPH.

Pro cestující naopak nadále zůstává přímé spojení mezi Košicemi a Prahou. "Košice a Prešov jsou druhé a třetí největší slovenské město a mají nejbližší letiště vzdálené jízdou autem několik hodin. Proto je poptávka po spojení přes Prahu vyšší než u Ostravy a Bratislavy," dodal Šabík.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.