Boxem k lepší fyzičce

Pod značkou FightCamp se skrývá fitness systém založený na boxování. V sadě jsou rukavice vybavené senzory pohybu, které počítají údery o boxovací pytel. Součástí systému je předplatné s přístupem k různým dalším cvičením. Samozřejmostí je evidence výsledků a jejich srovnání s výkony přátel. Celý systém má i omezení. Základní balíček za tisíc dolarů si užijí pouze majitelé iPhonů, přístup ke cvičením navíc stojí 39 dolarů měsíčně.

Hokejový stadion na doma

jarvis_5c378ea2498ec86e3b41d1eb.jpeg
Novinka pro domácnosti obsahuje počítač, systém virtuální reality HTC Vive a další doplňky v přenosném kufru.
Foto: archiv firmy Sense Arena

Sám Patrik Eliáš na CES ukazoval nový produkt společnosti Sense Arena, hokejový trénink ve virtuální realitě. Ke zlepšování hráčských schopností ho používají například Bílí Tygři z Liberce, testují ho i americké kluby. Novinka pro domácnosti obsahuje počítač, systém virtuální reality HTC Vive a další doplňky v přenosném kufru. Hokejku je nutné dodat vlastní. I v domácím prostředí se do tréninku mohou zapojit dva hráči, v profi verzi může trénovat přihrávky i střelbu celý tým.

AfterShokZ pro plavce

jarvis_5c378ea2498ec86e3b41d1ef.jpeg
Výrobce sportovních sluchátek AfterShokz vyrobil sluchátka ve vodotěsné verzi Xtrainerz.
Foto: archiv firmy AfterShokz

Inovace ve sportu nemusí vyžadovat senzory ani virtuální realitu, někdy stačí netradiční nápad. Výrobce sportovních sluchátek AfterShokz, která šíří zvuk přenosem po kosti a umožňují vnímat okolí, takový dostal. Vyrobil sluchátka ve vodotěsné verzi Xtrainerz. Pro dálkové plavce jde o citelné zpříjemnění objemového tréninku v bazénu. Sluchátka nepotřebují externí zdroj hudby, mají integrovaný přehrávač a 4 GB prostoru pro hudbu. Sluchátka je možné používat i ve slané vodě, což u vodotěsné elektroniky není běžné.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru