Technologický veletrh CES v Las Vegas přistihl progresivní průmyslové odvětví na vrcholu, kde se zastavilo, a nyní hledá, kudy dál. Největší témata jako sítě 5G, samořiditelná auta nebo inteligentní domácnost představují z větší části ideály čekající na realizaci. Největší světová akce svého druhu, jež v pátek končí, obsahovala hlavně ukázky, prototypy, dokonale vyladěné prezentace. Zařízení, která se teď začnou prodávat, obsahují spíš drobná vylepšení, než aby byla převratnými novinkami.

Nejistota do budoucna se ukázala i jinak. V posledních dnech byly zveřejněny nepříznivé hospodářské výsledky hned tří zásadních firem. Applu má zisk klesnout jen mírně, ale Samsungu o čtvrtinu, a LG Electronics dokonce o osmdesát procent. Všichni tradiční výrobci jsou pod tlakem čínských konkurentů, kteří zatím dokážou růst, částečně díky nižším cenám, ale hlavně proto, že se na tradiční značky dotáhli kvalitou i technologickými inovacemi.

Na CES 2019 se například ukazují první telefony s fotoaparátem ukrytým přímo v displeji, jen s malým kolečkem kolem čočky. Jeden takový pod označením View 20 ukázal ještě před oficiálním uvedením na trh Honor, patřící do koncernu Huawei, podobný prezentovala společnost Hisense. Další čínská značka Royole se ve Vegas prezentovala prvním tabletem, který lze složit do podoby telefonu. Tento koncept přitom už před lety propagoval právě Samsung, ale prodávat skládací telefon začne až letos, takže o náskok přišel.

Zbývá vám ještě 70 % článku

Co se dočtete dál

  • V placené verzi článku se dozvíte o nejnovějších trendech a výrobcích představených na veletrhu CES.
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se