Lídr mezi českými pojišťovacími makléři, společnost Renomia, stojí před největší akvizicí své pětadvacetileté historie. Kupuje majoritní podíl v konkurenční firmě IMG. "Akvizice potvrzuje naši dlouhodobou strategii. Chceme růst a rozvíjet služby ve všech oblastech," potvrzuje HN chystaný obchod Jiří Nepala, spolumajitel skupiny Renomia. Hodnotu transakce firmy nebudou zveřejňovat.

Spojením obou firem vznikne v Česku vůbec první makléřská společnost, která překročí 10 miliard korun na spravovaném pojistném. Celkem pro ni bude pracovat zhruba 1500 finančních odborníků. Renomia se rozhodla, že do budoucna zachová obě původní značky. Stejně postupovala i před dvěma lety, kdy koupila většinu v makléřské společnosti Helia & Partners.

IMG, kterou lídr trhu kupuje, dnes spravuje pojistné ve výši 400 milionů korun. "Zaměřuje se na služby v oblasti pojištění a financí pro střední firmy a jednotlivce. Právě ve službách pro fyzické osoby a v zaměstnaneckých programech pro naše firemní klienty vidíme velký prostor pro další růst," prohlašuje Nepala. Díky propojení firem posílí tým Renomie pro oblast osobního pojištění a financí na celkových 250 poradců.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.