Osamělý mladík bez počítačového vzdělání stojí za jedním z největších úniků citlivých dat v Německu posledních let. Jeho jméno úřady nezveřejnily, potvrdily ale, že jde o Němce. Publikoval soukromou korespondenci, čísla bankovních karet či údaje o rodinných příslušnících stovek německých politiků a veřejně známých osobností. Důvodem byl podle vyšetřovatelů nesouhlas s jejich postoji.

Dvacetiletý hacker podle policie nespolupracoval s žádnou zahraniční tajnou službou ani nikým jiným. Pracoval ze svého pokoje v domě u rodičů ve středním Hesensku. "Podezřelý s námi spolupracuje a poskytl i důkazy, které bychom bez jeho pomoci nedokázali získat," prohlásil mluvčí německých kriminalistů. I proto je stíhán na svobodě. Podle policie nehrozí, že by se vyhýbal trestnímu stíhání.

Vyšetřovatelé také řekli, že pachatel sbíral data v průběhu celého loňského roku. Některé údaje získal i z veřejných zdrojů nebo předešlých úniků dat. Německá média spekulují, že především odhalil způsob, jak se nabourat do účtů na sociálních sítích, odkud pocházela většina citlivých údajů. "Podezřelý nepoužíval jen jeden způsob útoku. Nebudeme ale konkrétnější, abychom neposkytovali návod jiným kybernetickým zločincům," prohlásili detektivové.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.