Na hospodaření velkých technologických firem se stále více odrážejí obavy jejich zákazníků ohledně dalšího vývoje světového hospodářství. Jihokorejská společnost Samsung Electronics v úterý oznámila, že za poslední čtvrtletí roku 2018 očekává razantní pokles provozního zisku. Stalo se tak jen pár dní poté, co varování investorům kvůli horším tržbám v závěru minulého roku vydala americká firma Apple. Podle analytiků jsou potíže Samsungu a Applu náznakem horších časů pro celou světovou ekonomiku.

"Zásadní roli hrají makroekonomické důvody," řekl serveru Nikkei Asian Review k výsledkům Samsungu analytik makléřské společnosti Yuanta Securities Lee Jae-yun. Za slabší poptávkou stojí mimo jiné zpomalování hospodářského růstu v Číně a také nejistota spojená s obchodními spory mezi Spojenými státy a Čínou.

"Klíčoví odběratelé po celém světě dočasně přestali objednávat paměti typu DRAM pro servery, jelikož očekávají další pokles cen. Taktéž poptávka po IT produktech z Číny a dalších rozvíjejících se zemí je slabší, než se čekalo," uvedl Lee Jae-yun další z důvodů propadu hospodaření Samsungu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.