Česká skupina Redside za haly na Slovensku utratila 2,3 mld. korun

Realitní fond investiční společnosti Redside koupil za téměř 90 milionů eur (zhruba 2,3 miliardy korun) průmyslový park v Trenčíně. Jedná se o největší loňskou realitní transakci v oblasti průmyslových nemovitostí na Slovensku. Nemovitost dosud vlastnila výrobní společnost AU Optronics Slovakia. Industriální park Trenčín stojí u dálnice D1 a má rozlohu 120 tisíc m². Redside zároveň oznámil založení nového realitního podfondu II. se zaměřením na logistické a průmyslové nemovitosti v regionu střední a východní Evropy.

Developer Trigema vydal další dluhopisy

Developerská společnost Trigema upsala v průběhu listopadu a prosince dluhopisy za 500 milionů korun. Dluhopisy jsou pětileté s fixním úrokovým výnosem ve výši 5,10 % za rok a jsou obchodovatelné na pražské burze. Prostředky z emise využije Trigema na rezidenční projekty, jež developer připravuje a jejichž výstavba bude zahájena v tomto roce. Část peněz půjde na akvizice nových projektů. První emisi cenných papírů vydala Trigema v roce 2017, letos žádnou neplánuje.

O pronájem zámku Veleslavín není zájem

Ani ve druhém výběrovém řízení nikdo neprojevil zájem o pronájem areálu barokního zámku Veleslavín v Praze 6. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, který má zámek ve správě, jej nabídne znovu. Úřad chtěl zámek původně vydražit.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru