O práva na učebnici alternativní výuky matematiky podle profesora Milana Hejného se dohadují dva nakladatelé, Fraus a H-mat. Oba už knihy s touto metodou vydávají. Zatímco nakladatelství Fraus publikovalo Hejného matematiku pro první třídy základních škol poprvé před deseti lety, učebnice H-matu se na trhu objevily teprve nedávno. Problémem jsou staré smlouvy, které původně profesor Hejný s Frausem uzavřel. Spor by mohl skončit u soudu.

Jiří Fraus se k otázce HN, zda na H-mat podá žalobu, nechtěl vyjádřit, připravuje však právní podklady. Hejný se hájí tím, že žádné smlouvy neporušil.

S Hejným začal Fraus spolupracovat v roce 2005. S matematikem uzavřel smlouvu a postupně vytvořil pracovní učebnice i příručky pro učitele pro jednotlivé ročníky prvního stupně. Hejný ale na konci roku 2013 založil novou obecně prospěšnou společnost H-mat, která začala loni v září vydávat učebnice s jeho metodou výuky.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.