Pokud si na jaře na začátku sezony přijde golfista zahrát na hřiště Golf Resortu Kaskády u Brna, pravděpodobně mu bude nabídnuta sleva i na lyžování na ledovci nebo zvýhodněný vstup do akvaparku. Golf se nově stává částí byznysu skupiny Tatry Mountain Resorts (TMR). Od 1. ledna si na dalších dvacet let provozovatel řady známých lyžařských středisek ve střední Evropě pronajal hotel, restauraci a kongresové centrum právě v Kaskádě. Hřiště vzdálené asi 15 kilometrů od moravské metropole u města Kuřim zatím zůstává v provozu pod stávajícím majitelem areálu Vladimírem Plašilem. Ten je známý jako vlastník strojírenské skupiny Alta.

Kaskáda je pro TMR druhým "golfovým aktivem". Od října loňského roku se společnost stala rovněž na dvacet let provozovatelem resortu Ostravice v Beskydech s přilehlou infrastrukturou.

Další golfové areály by měly brzy přibýt. "Některé věci už máme připravené. Finální dohoda na nich ale ještě není. Chceme mít až pět golfových resortů. Půjde vždy o areály, které už fungují, mají u sebe hotel a restauraci," popisuje výkonný ředitel TMR Čeněk Jílek.

Předpokládá, že aktivity kolem golfu budou výhledově tvořit okolo deseti procent všech příjmů skupiny. Ty podle posledních výsledků za pololetí od listopadu 2017 do dubna 2018 dosáhly 65,5 milionu eur (1,7 miliardy korun), meziročně o 30 procent víc.

"V golfu je pro nás mnoho zajímavých příležitostí. Třeba proto, že lyžaři a golfisté mají společné DNA. Klientům tak pod jedním deštníkem nabídneme celoroční zábavu," plánuje Jílek. A spojení s golfem přináší i další plus. Podle šéfa TMR nové investice v golfovém prostředí přinesou celoroční zaměstnání pro lidi v provozech horských resortů, které skupina řídí. Ti mají jinak v podstatě sezonní zaměstnání. V Česku jde například o Ještěd či Špindlerův Mlýn, na Slovensku o několik areálů v Tatrách včetně Jasné nebo Štrbského Plesa, v Polsku pak o areál Szczyrk.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.