Po vzoru evropských fotbalových velkoklubů také Sparta a Slavia fanouškům nabízejí zážitek v podobě prohlídky zázemí stadionu a síně slávy. Vydali jsme se proto na Letnou i do Edenu a porovnali jsme, čeho se příznivci dočkají. Jak toto derby stadionů dopadlo?

Návštěva v Edenu

Vcházím do nedávno otevřeného muzea fotbalového klubu Slavia Praha. Ochranka u dveří mě zastaví se slovy: "Vstupenky se prodávají v pokladně stadionu za rohem." Jdu tedy tam, míjím plakáty s podobiznami legend Slavie, které visí přes plášť Sinobo Stadium, jak se teď stadion v Edenu po nových čínských spolumajitelích klubu jmenuje. Platím 150 korun (lístek jsem si mohl koupit i v předprodeji přes internet) a vracím se do muzea. "Dnes jste osmý," hlásí mi jeden z několika lidí, kteří se pohybují po prostoru plném dresů, trofejí, historických artefaktů a informačních panelů v češtině, angličtině a čínštině.

Zatím prý dorazila jedna pětičlenná rodina a po ní jeden pár. Po dobu asi 90minutové návštěvy se objeví ještě další dva lidé. "Nic moc," říkám si. Zvlášť proto, že muzeum mělo v prosinci pro veřejnost otevřeno jen jediný den od 10 do 16 hodin. Podruhé je otevřeno právě dnes, na silvestra. Zatím jde o zkušební provoz.

V přízemí expozice potkávám muže, který působí dojmem, že je tady doma. Je to Václav Petrák, letitý kustod "A" týmu, legenda a dobrá duše klubu. Muzeum Slavie má na starosti právě on.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru