Česko

České dráhy

V čele Českých drah skončil Pavel Krtek a funkci generálního ředitele převzal dosavadní člen představenstva Miroslav Kupec. Ke změně došlo i v telekomunikační společnosti ČD­ − Telematika. Coby předseda představenstva skončil Miroslav Řezníček, nahradil ho dosavadní finanční ředitel David Wolski. Z čela státní organizace Správy železniční dopravní cesty odešel Pavel Surý, vystřídal jej náměstek pro provozuschopnost dráhy Jiří Svoboda.

Česká pošta

Jeden z nejdůležitějších státních podniků změnil ředitele. Na místo odvolaného Martina Elkána dosedl v červnu Roman Knap, který do té doby řídil společnosti SAP Česká republika a SAP Slovensko.

ČNB

V bankovní radě ČNB skončili poslední členové dosazení bývalým prezidentem Václavem Klausem. Svůj mandát dokončili viceguvernéři Marek Hampl a Vladimír Tomšík, novými členy se stali Tomáš Holub, který v ČNB doposud vedl měnovou sekci a je duchovním otcem intervencí proti koruně, a Aleš Michl, ekonom a publicista. Novými viceguvernéry se stali Marek Mora a Tomáš Nidetzký.

SOCR

Novým šéfem Svazu obchodu a cestovního ruchu se na podzim stal Tomáš Prouza. Dříve působil na Úřadu vlády jako státní tajemník pro evropské záležitosti a koordinátor pro digitální agendu Sobotkova kabinetu. V roce 2017 se o něm spekulovalo také jako o možném ministrovi průmyslu a obchodu. Tím se nakonec stal Jiří Havlíček.

Lesy ČR

Generálním ředitelem státního podniku Lesy ČR se stal Josef Vojáček, do té doby šéf Vojenských lesů a statků ČR. Ve funkci nahradil Daniela Szóráda, jejž tehdejší ministr zemědělství v demisi Jiří Milek odvolal kvůli údajnému nezvládnutí kůrovcové kalamity. Vojáček následně začal s obměnou dalších členů vedení, ve funkci skončili čtyři dosavadní odborní ředitelé. Firma vlastní skoro polovinu českých lesů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.