Automobilce Škoda Auto tržby i prodeje rostou. I když finální čísla za letošek ještě nejsou k dispozici, dá se očekávat, že překonají prodejní rekord z roku 2017. Čistý zisk je ale meziročně nižší, za první tři čtvrtletí letošního roku činil 1,1 miliardy eur, tedy o 10,2 procenta méně než v roce 2017. Stojí za tím hlavně nepříznivé měnové kurzy a vyšší náklady. Ty spolu se snižováním provozního zisku nutí automobilku k radikálním úsporným opatřením. "S šetřením jsme už začali, a to nejen kvůli plánům týkajícím se elektromobility a snižování emisí u aut, ale i současnému vývoji trhu. S ohledem na velké investice, které nás čekají, se bude muset šetřit skutečně hodně. V příštím roce chceme ve firmě uspořit každý následující rok 500 milionů eur, v přepočtu 13 miliard korun," řekl HN Bernhard Maier, šéf Škody Auto.

Automobilka letos musela také investovat do nového způsobu měření emisí v reálném provozu, jehož pravidla vešla v platnost v září letošního roku. I kvůli tomu se jí ve zmíněný měsíc propadly prodeje o více než 16 procent.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.