Nitro 5 podle AMD

Nestává se moc často, aby se ve světě notebooků objevilo opravdové překvapení. Multimediální notebook Acer Nitro 5 ve verzi s procesorem Ryzen a grafickým čipem Radeon RX 560X se ale o takové překvapení postaral. Oproti zavedené a populárnější kombinaci procesoru od Intelu a grafickým čipům totiž Nvidie nabízí zajímavý poměr ceny a výkonu. Notebook s 15,6" FullHD displejem se dá koupit i za méně než 20 tisíc korun, a přitom se dá na něm hrát třeba Zaklínač 3 ve 30 snímcích za sekundu s vysokým nastavením kvality grafiky.

Telefon i pro nešiky

Mobil se složitým jménem MyPhone Hammer Energy LTE 18x9 se vymyká běžné produkci na první pohled. Masivní tloušťka, spousta gumy a zdrsněný povrch jasně odkazují telefon na staveniště, do lesa nebo do rukou lidí, kterým mobily rády padají. Jak je u odolných telefonů zvykem, uvnitř je i velká baterie, ale také slabší procesor a menší množství paměti než v "normálním" mobilu s podobnou cenou. Skoro nerozbitný telefon za pět a půl tisíce korun ale špatná nabídka není.

Na dvou kolech

Italské studio Milestone si postavilo podnikání primárně na videohrách s motorkami − umí přitom cokoliv od motokrosu po superbiky, ale nejvíce zábavy nabízí série Ride, která nabízí moderní a rychlé stroje s ovládáním a fyzikou, která jde vstříc spíše zábavě než dokonalé simulaci. Připomíná tím populární Forzu Horizon pro Xbox nebo Driveclub pro PlayStation. Nejnovější verze Ride 3 je hezčí a větší než předchozí díly, obsahuje více než dvě stě různých motocyklů včetně historických a tři desítky tratí, po kterých se lze prohánět.

jarvis_5c1bb8fc498e6a73a35537ce.jpeg
Italské studio Milestone si postavilo podnikání primárně na videohrách s motorkami.
Foto: Milestone
jarvis_5c1bb8fc498e6a73a35537d7.jpeg
Multimediální notebook Acer Nitro 5 ve verzi s procesorem Ryzen a grafickým čipem Radeon RX 560X se postaral o překvapení.
Foto: Acer
Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru