Počátkem letošního roku řešila pražská soudkyně Jana Miklová případ zmizelého čtyřmilionového dědictví po zemřelém knězi. Vladimír Filipovič z pražských Holešovic odkázal svůj majetek pražskému arcibiskupství. Když ale peníze nedorazily, rozjelo se vyšetřování. Policie zjistila, že částku převedla na několik účtů Zdeňka J., která se knězi měla starat o majetek. Hájila se tím, že jí peníze daroval. Verzi o tom, za jakých okolností to udělal, ale několikrát změnila.

Miklová proto nařídila odposlechy a ty zaznamenaly hovor, který ženu usvědčil. Zdeňka J. v něm přiznala, že peníze přihlásila jako dědictví po své matce. "To jsem udělala dobrej trik, to byl dobrej nápad, mě to stálo dvacítku, ale byl to dobrej nápad," pochválila se před synem a v dalším hovoru se zase svěřila známé, že "po mámě to nezvostalo".

Akční přístup soudkyně se v tomto případu ukázal ještě několikrát. Například v momentě, kdy se Zdeňka J. snažila jednání soudu hatit. Na dobu, kdy měla být u soudu, se objednala k lékaři. Soudkyně lékaři zavolala a zjistila, že zdravotní stav ženy není tak vážný.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.