Brněnskému Zetoru, jedinému podniku, který v Česku vyrábí pod vlastní značkou traktory, se letos propadly prodeje o několik set kusů. Vedení podniku kvůli tomu potřebuje snížit náklady a propustí až 260 lidí, což je kolem 40 procent všech zaměstnanců, kteří v Brně-Líšni pracují.

"Snížení mzdových nákladů je součástí opatření na ozdravení společnosti a zvýšení konkurenceschopnosti našich výrobků. Tento krok je nevyhnutelný, aby nedošlo k dalšímu prohlubování nepříznivého stavu," řekl Marian Lipovský, výkonný ředitel Zetor Tractors.

Majitel Zetoru podle něj příští rok ale chystá výraznou kapitálovou investici, která umožní v restrukturalizaci pokračovat.

Podniku, který již 16 let vlastní slovenská strojírenská skupina HTC Investment v čele s podnikatelem Martinem Blaškovičem, klesají už několik let po sobě tržby i počet prodaných traktorů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.