Elon Musk, hlavní postava řady pozoruhodných firem, z nichž nejznámější je automobilka Tesla, nemá o obdivovatele a upřímné fanoušky nouzi. Ti za ním stojí, ať se děje co se děje, protože jim jeho nekonvenční nápady a schopnost uvést je rychle v život imponují. Mnozí z nich na tom, že Muskovým projektům věří, i vydělali, jednoduše díky tomu, že akcie jeho firem včas nakoupili.

Další skupina na Muska hledí kritičtěji. Mohou mít například problém s jeho velikášstvím a nesplněnými sliby. Pokud přece jen podlehnou lákadlu a investují s ním, jsou z Muskova bohémského, až anarchistického chování nervózní. Z této skupiny se rekrutovalo nejvíc nespokojenců s Muskovým záměrem, že svou Teslu stáhne z burzy za velkorysou cenu, z čehož následně bez zjevné příčiny vycouval.

Speciální vztah s Muskem mají lidé, kteří s ním zakládali a vybudovali PayPal a také ho výhodně prodali, což z nich udělalo multimilionáře. Zhruba dvěma tuctům z nich se říká PayPal Mafia s odkazem na to, že jejich projekty rozjeté za utržené peníze jsou vesměs velice úspěšné.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru