Dopis či balíček poslaný Českou poštou si Češi mohou vyzvednout i na dosti netradičních místech. Třeba v hospodě v Kamenných Žehrovicích, v květinářství v Dubí nebo na benzince ve Vílanci.

Je to možné díky režimu poboček Partner České pošty, ve kterých výměnou za honorář zajišťují listovní a další služby samy obce či soukromníci. Pošta však teď program, který se ne zrovna úspěšně snaží prosazovat už od roku 2009, výrazně předělává.

"Dříve se pobočky převáděly kvůli splnění ročních plánů bez ohledu na to, zda je převod výhodný. Smlouvy byly uzavírány spíše silou," přiznává mluvčí podniku Matyáš Vitík. Nově mají partnerské pobočky vznikat jen tam, kde to dává smysl pro provozovatele, občany, ale i pro Českou poštu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.