A je to. Máme za sebou první "nový" podzim české nejvyšší fotbalové ligy. Díky změněnému systému soutěže mohli diváci vidět − a na jaře fanoušci poctivé kopané ještě uvidí − podstatně více zápasů než v minulosti. Díky videorozhodčím přibylo penalt a zároveň neubylo vášnivých diskusí o tom, zda je tato technika pomocníkem k prosazení větší spravedlnosti na hřišti. Liga byla bohatá na překvapení i zklamání, také se ukázalo, že když se chce, jde to českým týmům i v Evropě. Ale pojďme se podívat na to, jak si vybrané týmy na podzim vedly.

Po devatenácti kolech vede Slavia. Není to překvapivé, klubu se daří postupně naplňovat potenciál, který má díky čínským penězům a dvěma mužům, již dokázali svůj úspěch přenést z Liberce do Prahy. Jsou to sportovní ředitel Jan Nezmar a trenér Jindřich Trpišovský. Ten první se naučil vybírat správné hráče pro tak velký klub, jako je Slavia, ten druhý je umí trénovat. Sportovní budoucnost se zdá růžová. Šance na titul je velká, navíc Slavia postoupila do jarní fáze Evropské ligy − druhé nejprestižnější kontinentální soutěže.

Také se zdá, že klub − alespoň zatím − dokáže ustát manažerské schopnosti svého předsedy představenstva Jaroslava Tvrdíka. České aerolinie jeho působení na přelomu nultých let tohoto tisíciletí přežily jen tak tak. A nedávný vlastník Slavie, čínská společnost CEFC, zkrachoval − v tomto případě nejsou k dispozici žádné informace o tom, že by na tom měl Tvrdík nějaký podíl, ale kdo ví… Slavný český klub má od poloviny listopadu nového většinového vlastníka, čínského developera Sinobo Group, státní CITIC si nechává menšinový podíl. Tenhle dvojblok by Tvrdíka mohl ustát. Růžová budoucnost se tak před Slavií rozprostírá i co se týče peněz.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.