Severočeského podnikatele a lobbistu Tomáše Horáčka zatkla policie letos v červenci kvůli manipulaci tendrů ve zdravotnictví. Nemocnice se od jeho firem distancují a spolupráci utlumují. Redakce HN ale zjistila, že budou muset jeho firmám zaplatit ještě desítky milionů korun. Dříve uzavřené smlouvy totiž teprve dobíhají a nelze je snadno vypovědět.

Pracovníky v křiklavě žlutých vestách s nápisem "První chráněná dílna − HTS Corporate Group" u vchodu do Nemocnice Na Bulovce nelze přehlédnout. Tito muži podávají řidičům lístečky na parkování u vjezdu do areálu nemocnice. Je to už přitom téměř půl roku, co šéfa firmy Tomáše Horáčka a bývalou ředitelku Andreu Vrbovskou zatkla policie. Státní zastupitelství potvrzuje, že Tomáše Horáčka stíhá kvůli dodávkám služeb do Nemocnice Na Františku a Nemocnice Na Bulovce a podle vrchního státního zástupce Zdeňka Matuly se navíc toto trestní stíhání od července rozšířilo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.