Kouzla se zvukem a překližkou

Z vrstvené dřevěné dýhy se dá vyrábět spousta elegantních věcí. Reprosoustavy Well Rounded Sound MM2 ukazují použitý materiál stejně sebevědomě jako výrobci houslí kresbu ušlechtilého dřeva. Vyrábí je americká firma WRS a váží skoro osm kilogramů, i díky masivním překližkovým podstavcům s protirezonančními hroty. Navzdory své malé velikosti mají vyrovnaný a dospělý zvuk − nejnižší basy 3" woofery samozřejmě zahrát neumí, o to více potěší čistotou přednesu. Za 10 tisíc korun jde o povedený designový prvek i kvalitní zdroj zvuku.

Chytrá helma na lyže

jarvis_5c129a93498e6a73a21f2307.jpeg
Foto: archiv HN

Technologie ve spojení se sporty většinou pomáhají k lepším výkonům, v případě lyžařské helmy Livall RS1 je ale v první řadě bezpečí. Helma se propojí s telefonem uživatele a umožňuje spolehlivou komunikaci s ostatními jezdci ve skupině. V případě nehody se díky zabudovaným senzorům aktivuje bezpečnostní systém, který zahájí odpočet, a pokud nedojde k jeho zastavení, odešle varovné SMS zprávy na předem nastavená čísla. Helmu lze použít i k přehrávání hudby nebo vyřízení hovorů, třeba při čekání na vlek, na svahu výrobce takové využití nedoporučuje.

Herní historie v bojové kostce

jarvis_5c129a93498e6a73a21f230b.jpeg
Foto: archiv HN

Na trhu bojových her je z čeho vybírat. Je tu krvavý Mortal Kombat, superhrdinská série Injustice nebo Soulcalibur plný chladných zbraní. Proti nim ale stojí Super Smash Bros. Ultimate. Nový titul v řadě her od Nintenda, ve kterých násilí dostává čistě komiksový rozměr a stává se nekonečným zdrojem zábavy s desítkami postav z nejrůznějších videoher od Maria a princezny Peach přes Linka se Zeldou až po Bayonettu a Pac-mana. Největší zábavu nabízí Super Smash Bros. Ultimate ve více lidech, nechybí ale ani režimy pro jednoho hráče.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru