Kamera nehybně hledí na mozaiku dlaždic, na jednoduchou černobílou geometrii. Chvíli trvá, než symetrii pravých úhlů naruší šplíchance vody se saponátem. A ještě později se v kaluži objeví odraz letadla na obloze. Teprve pak se kamera zvedá ze země a rozhlíží po okolním dvoře.

Takřka žádný článek o mexickém snímku Roma nevynechá zmínku o tomto pozoruhodném prvním záběru. Není divu, v kalužích mýdlové vody se neukrývá jen obrovský filmový zážitek, ale možná též budoucnost kinematografie.

Ten příběh má mnoho rovin. První z nich. Režisér Alfonso Cuarón se po vysokorozpočtových hollywoodských hitech jako Harry Potter a vězeň z Azkabanu, Potomci lidí či Gravitace vrací do rodného Mexika. Po opojném zkoumání rozlehlého vesmíru v Gravitaci, která mu vynesla Oscara za nejlepší režii a střih, nyní pátral v nejhlubších vzpomínkách z dětství a přenesl je do intimního černobílého dramatu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.