Když moskevský list RBK informoval o uvažovaném vodovodu z Altaje do Číny, jeho čtenáři především ze Sibiře a Dálného východu myšlenku zhusta zatratili. Nechtějí posílat vodu do ciziny.

Redaktoři RBK mají k dispozici dopis, v němž Rusko-čínský fond strategických investic v polovině listopadu požádal premiéra Dmitrije Medveděva o podporu výstavby vodovodu z Altajských hor přes Kazachstán do západní Číny. Tam se neustále zhoršuje situace se zásobováním vodou, zatímco Altaj pravidelně trpí jarními záplavami. V dopise se tvrdí, že myšlenka již získala politickou podporu, a to na nedávném summitu Šanghajské organizace, sdružující Rusko, Čínu a státy Střední Asie.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.