Zpráva, že dvaaosmdesátiletý Albert Darboven, známý jako "hamburský kávový král", hodlá adoptovat o osmadvacet let mladšího Andrease Jacobse z jiné kávové dynastie, vyvolala v létě velký poprask. Něco takového německá podnikatelská scéna nezažila. Bohatý otec zavrhl vlastního syna Arthura, s nímž se nepohodl, a chce svůj značný majetek odkázat synovi adoptivnímu.

Avšak tento "neslýchaný záměr" Albertu Darbovenovi s velkou pravděpodobností nevyjde. Příslušný soud v Hamburku adopci dospělé osoby motivovanou majetkovými důvody tento týden zamítl.

"S ohledem na osobní práva zúčastněných stran nebudeme poskytovat žádné zdůvodnění rozsudku," cituje list Die Welt mluvčího hamburského soudu. Jak dodává, zákon umožňuje adopci dospělé osoby jenom za přísně vymezených podmínek. A ty očividně nebyly naplněny.

8,9 mld. eur

Hodnota čistého jmění rodiny Jacobsových, jimž v žebříčku nejbohatších Němců patří 17. místo. Darbovenovi jsou s 200 miliony eur na 797. příčce.

330 mil. eur

Roční tržby rodinné firmy Darboven J. J., která podle tohoto ukazatele patří do "regionální ligy". Albert Darboven v ní drží 57,5 % akcií, ostatní má jeho syn Arthur, jeho bratranci a jedna teta.

Albert Darboven a jeho manželka Edda (narozená jako princezna Anhaltská) argumentují tím, že jim je Andreas Jacobs "velice blízký". To ale soudu nestačilo, a tak dal za pravdu Arthuru Darbovenovi, k jehož žalobě se připojilo několik nejbližších příbuzných.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru