Všichni jsou zcela lhostejní k potřebám cestujících, stěžovali si v nezapomenutelné reportáži satirické televize The Onion nešťastníci, které nevlídný osud zavál na byrokracií prodchnuté Mezinárodní letiště Franze Kafky. Autoři fiktivní relace před deseti lety depresivní letiště umístili do Prahy. Jak jinak. K letišti samotnému byla stanice věrně imitující postupy zpravodajských televizí možná trochu nespravedlivá, i když řadu reálií, nad nimiž si cestující mohli hlavu ukroutit, bychom našli i tam.

Na co ale satira sedne jako ulitá, jsou tahanice kolem projektů slibujících konečně moderní propojení letiště s centrem hlavního města. Lepší shrnutí vývoje než "dlouhá zpoždění, byrokracie, skličující atmosféra", kterým The Onion uvádí svou reportáž, těžko vymyslet.

Na letiště autem? Propánakrále, proč?

Nápadů, jak dostat miliony lidí z centra Prahy na Ruzyni, byla za poslední dvacetiletí spousta. Zvažovala se řada tras a dostalo se snad na všechny druhy pozemní dopravy. Od metra přes rychlodráhu vzniklou rekonstrukcí stávající železniční trati na Kladno po prodloužení tramvajových linek a nasazení velkokapacitních autobusů. Chybí snad jen nápad na umělý kanál pro rychlolodě od Vltavy ke Kopaninskému potoku.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru