Zatímco donedávna dostávali různé benefity k platu jen stálí zaměstnanci, dnes už je firmy nabízejí i brigádníkům. O sezonní pracovníky je nouze, podniky se o ně přetahují a musí je lákat na čím dál pestřejší nabídku výhod. Brigádníkům se zvedají i platy. Trend sílí hlavně před Vánocemi, jinak by se o práci nikdo nepřihlásil, prohlašuje Jiří Halbrštát, manažer náboru a marketingu pracovní agentury ManpowerGroup.

Před svátky firmy potřebují především lidi, kteří se postarají o to, aby objednané zboží ze skladů dorazilo včas až k zákazníkům. Řeší proto nedostatek skladníků, pracovníků balicích linek a expedice, kurýrů nebo řidičů vysokozdvižných vozíků. V obchodech zase potřebují prodavače, pokladní a pracovníky na doplňování zboží. Nové lidi hledají nejvíce firmy v Praze, ale také ve Středočeském a Jihomoravském kraji.

Oslovení personalisté však upozorňují, že zájemců o brigádnická místa ubývá. Ve třetím čtvrtletí letošního roku klesl podle pracovního portálu Profesia.cz jejich počet nejníž za posledních šest let. Na jednu nabídku reagovali pouze tři lidé.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.