Na více než 232 miliard korun vyplacených v uplynulém dvacetiletí jako podporu bydlení stát dohlížel nedostatečně. Upozorňuje na to Nejvyšší kontrolní úřad v souhrnné zprávě, kterou mají HN exkluzivně k dispozici. Není možné posoudit, zda tato pomoc k něčemu byla, výhrady míří i na sociální bydlení.

"Stát vynakládá vysoké prostředky v souvislosti s bydlením, ale přínosy této podpory průkazně nevyhodnocuje," uvádějí autoři dokumentu, kteří prověřovali parametry programů, podle nichž byla od roku 1997 až do loňska dohromady vyplacena uvedená suma. Nedostatkem například je, že úřady nesledují, kdo využívá sociální byty, které díky podpoře vznikly. Dosud jich přitom bylo více než 22 tisíc.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.