Pohled na desítky dronů křižujících oblohu má být už brzy běžný. Evropská komise odhaduje, že do deseti let budou tyto bezpilotní stroje obsluhovat deset procent letecké dopravy v zemích Evropské unie. Odvětvím by tak ročně proteklo zhruba čtyři sta miliard korun, ze kterých si chtějí co nejvíc ukrojit jednotlivé státy i firmy v nich.

Společnost Alphabet, pod kterou patří globální značka Google, tento týden oznámila, že příští rok začne v Helsinkách testovat provoz dronů Wing, které budou zákazníkům doručovat zásilky. Dosud zkoušela bezpilotní stroje v Austrálii. Její drony dokážou přepravit zásilky do hmotnosti 1,5 kilogramu a zatím klientům doručily 55 tisíc balíčků obsahujících léky, kávu či domácí potřeby.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.