Nejen iPhone, také hodinky od Samsungu

Samsung začal ve spolupráci s T-Mobilem prodávat chytré hodinky Galaxy Watch, vybavené technologii eSIM. Díky ní lze na hodinkách přijímat telefonní hovory, posílat SMS i přistupovat k internetovým službám zcela bez telefonu, například při sportu je možné streamovat hudbu ze Spotify do připojených Bluetooth sluchátek. Ještě užitečnější jsou však hodinky právě ve spojení s chytrým telefonem. Galaxy Watch si nejlépe rozumí s Androidem, lze je ale s omezenými funkcemi připojit i k zařízením s iOS. LTE verze stojí 10 490 korun, standardní varianta je o dva tisíce levnější a menší "dámská" verze stojí 7990 korun.

Na vinyly s grácií a bez extrémní ceny

jarvis_5c095aa9498e6a73a0cfa5de.jpeg
Německá značka Elac začala v Česku prodávat gramofon Miracord 50.
Foto: Elac

Německá značka Elac svůj první gramofon vyrobila před sedmdesáti lety, nyní začala i v Česku prodávat zatím historicky nejlevnější model Miracord 50 přibližně za 13 tisíc korun. Gramofon má elegantní tradiční design ve stříbrné barvě. Talíř z lisovaného hliníku s gumovou podložkou odstraňuje vibrace a jeho pohon je schovaný v šasí. O samotný přenos zvuku z vinylové desky se stará základní přenoska Audio-Technica AT 91. Gramofon má integrovaný předzesilovač, takže k němu stačí připojit jakékoliv reprosoustavy.

Hra Battlefield V roste a zrychluje

jarvis_5c095aa9498e6a73a0cfa5e2.jpeg
Grafické karty GeForce RTX.
Foto: RTX

Střílečka Battlefield V je první hra, která dokáže zobrazit odrazy předmětů v reálném čase. Technologie označovaná jako raytracing má přinést nejen ve hrách ještě věrnější grafické zpracování, dosavadní počítače na její využití neměly dostatečný výkon. To mají změnit grafické karty GeForce RTX. Samotný Battlefield V vedle on-line klání s desítkami dalších hráčů přináší i příběhovou kampaň umístěnou do prostředí druhé světové války, včetně příběhu posádky německého tanku Tiger. Na březen pak Battlefield V plánuje přidání herního režimu "battle royale", ve kterém vyhrává poslední hráč, jenž zůstal "naživu".

Související