Obchodní a zábavní centrum Forum Nová Karolina má nového vlastníka. Nemovitost na okraji historického centra Ostravy koupil ČS nemovitostní fond, který obhospodařuje Reico investiční společnost České spořitelny. S cenou přesahující v přepočtu z eur na koruny 5,4 miliardy se letos jedná o největší realitní transakci na českém trhu za jednotlivou budovu.

Prodávající, kterým je britská investiční společnost Meyer Bergman, si s realitním fondem České spořitelny "plácl" ve středu. O Forum Nová Karolina se přitom v minulosti zajímali jiní investoři z tuzemska i ze zahraničí. Jednání ale vždy zkrachovala na ceně.

Ostravská Karolina otevřela v roce 2012 − v době recese, a navíc v ekonomicky slabším regionu Česka. Rozjezd nákupního centra byl o to složitější. V posledních letech ale roste jeho návštěvnost, obraty i obsazenost. Za to vděčí společnosti Active Retail Asset Management, jež se o chod centra s více než dvěma stovkami obchodů stará.

Forum Nová Karolina vzniklo na území bývalé koksovny a briketárny a je součástí většího developerského projektu s kancelářemi a bydlením. A právě sousední administrativní centrum Nová Karolina Park bylo letos rovněž na prodej. Ještě donedávna se jej přes poradenskou firmu Knight Frank snažil udat realitní byznysmen Radim Passer.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru