Obchodní a zábavní centrum Forum Nová Karolina má nového vlastníka. Nemovitost na okraji historického centra Ostravy koupil ČS nemovitostní fond, který obhospodařuje Reico investiční společnost České spořitelny. S cenou přesahující v přepočtu z eur na koruny 5,4 miliardy se letos jedná o největší realitní transakci na českém trhu za jednotlivou budovu.

Prodávající, kterým je britská investiční společnost Meyer Bergman, si s realitním fondem České spořitelny "plácl" ve středu. O Forum Nová Karolina se přitom v minulosti zajímali jiní investoři z tuzemska i ze zahraničí. Jednání ale vždy zkrachovala na ceně.

Ostravská Karolina otevřela v roce 2012 − v době recese, a navíc v ekonomicky slabším regionu Česka. Rozjezd nákupního centra byl o to složitější. V posledních letech ale roste jeho návštěvnost, obraty i obsazenost. Za to vděčí společnosti Active Retail Asset Management, jež se o chod centra s více než dvěma stovkami obchodů stará.

Forum Nová Karolina vzniklo na území bývalé koksovny a briketárny a je součástí většího developerského projektu s kancelářemi a bydlením. A právě sousední administrativní centrum Nová Karolina Park bylo letos rovněž na prodej. Ještě donedávna se jej přes poradenskou firmu Knight Frank snažil udat realitní byznysmen Radim Passer.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru