Noví pražští radní jsou ve funkci přesně tři týdny a už si stihli schválit návrh rozpočtu na příští rok. Nechali si v něm nicméně osmnáctimiliardovou rezervu na investice. Zatím nevědí, na co přesně tyto peníze použijí, jelikož nejdříve musí zvážit, jak naloží s projekty, které jim zanechali jejich předchůdci.

U některých však už mají jasno, jako v případě blobu zesnulého architekta Jana Kaplického. Odcházející radní v čele s Adrianou Krnáčovou (ANO) si v listopadu odsouhlasili vytvoření studie proveditelnosti, která měla určit, zda by Praha nemohla tuto jedinečnou stavbu na pražské Letné přece jen postavit. Sloužit by měla jako budova Národní knihovny. V těchto plánech však nová koalice pokračovat nehodlá. "Nepředpokládám, že bychom blob stavěli. Kaplický byl extrémně pokrokový architekt a bez účasti autora, který téměř v každém detailu přišel s nějakou inovací, si nedokážu představit zdárný konec," říká náměstek primátora Petr Hlaváček (TOP 09 a STAN).

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.