Původně to byla aplikace pro seznamování ruských puberťáků. Od příštího roku bude technologie FindFace sledovat každého, kdo se na moskevských ulicích dostane do hledáčku jedné ze 162 tisíc bezpečnostních kamer. Ruské hlavní město investuje do provozu nového systému v příštím roce 7,5 miliardy rublů, tedy zhruba 2,5 mi­liardy korun.

"V nejbližší době se dostaneme na úplně novou úroveň bezpečnosti. Nový systém udělá z Moskvy pro zločince nedobytnou pevnost," prohlásil moskevský starosta Sergej Sobjanin. Kamery jsou po městě už teď, nemají však dostatečné rozlišení. V metru, na ulicích a vchodech domů jich je 162 tisíc, více než sto tisíc by teď mělo být modernějších, s HD rozlišením. Bude možné připojit je k systému, který pomocí Find­Face bude v reálném čase kontrolovat, zda nějaká tvář na obrazovce nepatří hledanému člověku.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.