Firmy, které pracují na inovativních projektech, by si už příští rok na jaře mohly výdaje na vývoj snáze odečíst z daní. Díky jednodušším podmínkám pro daňové odpočty na výzkum a vývoj by se mělo zamezit sporům mezi podniky a finanční správou a nalákat k inovacím i menší podnikatele.

Současný systém daňových odpočtů příliš nefunguje. Inovativní podnikatele odrazuje především to, že finančnímu úřadu musí předložit výzkumný projekt ještě předtím, než ho zahájí. V průběhu roku ale často dojde ke změnám, kvůli kterým se od původního záměru firma odchýlí, a berní úředník jí pak daňovou úlevu neuzná. Společnost se poté může s finanční správou soudit, nebo částku uhradit.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.