Od ledna má do vedení Generálního finančního ředitelství (GFŘ) usednout nový šéf. Nebo šéfka. Zatím se do výběrového řízení přihlásili dva kandidáti: dosavadní náměstkyně na GFŘ Tatjana Richterová a bývalý ředitel Finančního úřadu v Bohumíně Václav Polok. Nahradí odstupujícího ředitele Martina Janečka, který po čtyřech letech odchází z funkce.

O Richterové se hovoří jako o jasné favoritce. Už když v březnu přišla na GFŘ dělat Janečkovi zástupce, mluvilo se o tom, že to po něm má v brzké době převzít. Richterová, která přišla na generální ředitelství z Finančního úřadu pro hlavní město Praha, jemuž šéfovala, tehdy odmítala cokoliv takového potvrdit. Ostatně ani teď nechce sdělit jediné slovo ke své kandidatuře. Přiznala pouze, že se do výběrového řízení přihlásila. "K dalšímu se nebudu prozatím vyjadřovat," odpověděla Richterová na dotaz HN, s jakými změnami či cíli by chtěla vést GFŘ.

Do berní centrály přišla s pověstí špičkové manažerky. Tím by se mohla odlišit od Martina Janečka, který sice proslul bojem s daňovými podvody, ale schytával kritiku za nelidský přístup berních úředníků k podnikatelům všech kategorií.

"Tatjana Richterová je profesionálka, která přiblíží finanční správu lidem a zlepší její obraz v očích veřejnosti. Ve vedení pražského ředitelství ukázala, že má ryze manažerský přístup," řekl v listopadu pro HN bývalý šéf GFŘ a současný daňový expert v poradenské společnosti Apogeo Jiří Žežulka.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.