Křesťanskodemokratické unii (CDU) léta vládnou ženy. Angela Merkelová jí předsedá od roku 2000. Generální tajemnicí strany je Annegret Krampová-Karrenbauerová, která nyní v nadcházejících partajních volbách míří na nejvyšší post − předsednický. Zabránit jí v tom podle průzkumů stranického i veřejného mínění může Friedrich Merz (63). Muž, který byl léta vnitrostranickým oponentem Merkelové.

Protřelý politik, právník, byznysmen a také lobbista vystupoval na regionálních konferencích CDU (před sjezdem se jich konalo osm) razantně a sebevědomě. Spolustraníkům a všem občanům Německa slibuje "nový začátek" a "silnou CDU" hájící tradiční křesťanské hodnoty.

"Naše strana v posledních letech nedala podnět k žádné veřejné diskusi k některému z klíčových témat," prohlásil Merz minulý týden. Podle něj CDU hrozí "sociáldemokratizace". V očích voličů ji podle něj poškodilo, že sociální demokracii příliš ustupovala a sdílela její hlavní témata, místo aby nastolila vlastní.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.