K nečekanému kroku se odhodlala společnost Imex Group, které před čtyřmi lety vybuchly dva sklady s vyřazenou municí ve Vrběticích na Zlínsku a při prvním výbuchu zahynuli dva její zaměstnanci. Firma nyní žaluje stát o náhradu škody ve výši 33 milionů korun. Podezírá jej z toho, že minimálně za druhý výbuch − od něhož právě uplynuly čtyři roky − může on.

Firma ovšem připouští, že nemá důkazy, jak k výbuchu došlo. "Víme jen, že my za něj nemůžeme. Neexistuje jediné technické vysvětlení výbuchu druhého skladu," říká právník Imexu Radek Ondruš, podle nějž tam byl jen materiál, který se za žádných okolností sám nemohl vznítit.

Imex se po celou tu dobu snaží zjistit příčiny výbuchu a získat dokumentaci z vyšetřování, ale marně. "Úřady s námi nekomunikují, byť jsme sami poškozeni. Nedovolily nám účastnit se ohledání místa činu, nedostali jsme žádné protokoly, neznáme ani čísla spisů, pod kterými se to vyšetřuje," uvedl Ondruš, podle něhož tak firmě nezbylo nic jiného než podat žalobu na stát, protože hrozilo promlčení.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.