Tak se prý nemáme bát, že by Česko muselo vracet Evropské unii miliardové dotace kvůli Agrofertu a střetu zájmů Andreje Babiše. Ini­ciativně a unisono to po včerejším jednání vlády vyvraceli kromě Babiše i šéf justice Jan Kněžínek, ministryně financí Alena Schillerová a Klára Dostálová z místního rozvoje. Všichni z hnutí ANO.

Už to je přinejmenším zvláštní. Ministři za ČSSD dotační soumrak nad Agrofertem nerozhánějí, i když třeba ministr zahraničí Tomáš ­Petříček by měl k eurounijní problematice jistě co říci. I proto není postoj ministrů za Babišovo hnutí ANO zřejmě ničím jiným než jen politickou podporou. A to tím spíš, že ačkoliv se na neoficiální, uniklý text právní služby Evropské komise dala očekávat spíše opatrná reakce, přišlo naopak rychlé gesto meziministerské jednomyslnosti a připravenosti na střet. Pamětníkům to může připomínat houf parlamentních stran včetně komunistů, který v roce 2003 svolal na "obranu" Benešových dekretů tehdejší prezident Václav Klaus.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru