Prvky umělé inteligence využívají i česká call centra, klienti si toho ale vůbec nemusí všimnout. Virtuální asistenti mohou třeba jen našeptávat a radit operátorovi, vysvětluje odborník na robotizaci a umělou inteligenci Ivo Gavenda ze společnosti Accenture.

HN: Jak nástroje umělé inteligence fungují?

AI je velmi široký pojem, lidé si pod ním často představují výjev ze sci-fi světa, například dokonalé systémy, které reagují na své okolí podobně jako člověk. Tak daleko nejsme. Nástroje umělé inteligence v prvním kole sbírají data, ať už z digitálního světa nebo pomocí senzorů ze světa reálného, ve druhém kole je pochopí a dají do kontextu. V třetí fázi pak nástroj něco vykonává, třeba s něčím poradí nebo vás někam naviguje. Poslední složkou je učení se v čase, kdy systém své řešení neustále zdokonaluje a posouvá do stavu, kdy dovede reagovat mnohem lépe a výstižněji než v době, kdy se spustil. Příkladem může být, že senzor zaznamená text na poznávací značce auta a porovnáním dat s informacemi z různých databází se dostane k závěru, co je na té značce vyobrazeno a co to znamená.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V placené části se dočtete:
  • Odkud umělá inteligence zejména čerpá data.
  • Proč je někdy výhodnější budovat společné databáze pro více firem.
  • Kde Česko v zavádění AI chytlo trend.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.