Valná hromada polostátní energetické společnosti ČEZ zamítla všechny návrhy menšinových akcionářů, kteří se spojili okolo Michala Šnobra a česko-slovenské finanční skupiny J&T. Ti přitom její svolání iniciovali.

Na stranu managementu energetické firmy v čele s Danielem Benešem se postavil největší akcionář, tedy stát.

Menšinoví akcionáři chtěli projednat například otázku opčního programu, který mohou manažeři ČEZ využít na nákup akcií společnosti, dále prodej hnědouhelné elektrárny Počerady nebo dlouhodobou strategii podniku. Tím hodlali například omezit zahraniční investování ČEZ.

Právníci polostátní firmy jim ale udělali čáru přes rozpočet. Velkou část bodů odmítli na program jednání vůbec zařadit. Prý proto, že se nejedná o témata, která má valná hromada řešit.

I kvůli tomu panovala na pátečním jednání velmi dusná atmosféra plná střetů mezi vedením firmy a drobnými akcionáři. Ti na management bez vyzvání opakovaně pokřikovali, hádky vznikaly i kvůli margináliím.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru